Türkiyenin İlk Koçluk Mesleği Oyunlaştırması (Gamification) House of Human'dan

Uzun ve titiz  bir hazırlık döneminin ardından Türkiye'nin ilk ve tek koçluk mesleği oyunlaştırma uygulaması "Fark yaratan Koçlar" 15 Haziran 2020 tarihinde başlıyor. Motiva Craft ile ortak olarak geliştirilen programda amç, koçluk mesleğini icra edenlerin nitelik açısından daha üst düzeye erişmesi. 

House of Human Kurucu Ortağı Dr. Umut Ahmet Tarakcı 3 Ay sürecek bu uzun oyunlaştırma maratonu için bize ve koçluk camiasına şunları söyledi. 

Türkiye'de koçluğun geleceği hakkında hayallerimiz var. Türk koçlarını ve koçluğunu dünyaya hizmet edecek bir sektöre dönüştürmek istiyoruz.  Ancak bu hedef boş sözlerle ulaşılabilecek bir hedef değil. Bu hedefe hiçbir koç tek başına ulaşamaz; Bu hedefe tüm kurumlar ve koçlar hep birlikte ulaşabiliriz.

Koçluğun Türkiye'deki bir sonraki seviyesini yakalayabilmek için; iyiye iyi deme cesaretini göstermemiz gerekiyor. İyi koçu diğerlerinden ayıracak göstergeler nedir?  Koçluk unvanı, referansı yeter mi? Daha farklı göstergeler olması gerekmiyor mu? Neye göre iyi ile daha iyi ayrılacak?
Siz sosyal sorumluluklar da çalıştıysanız kim gördü? Kim takdir etti?
Siz bilimsel üretim yaptınız kim gördü? Kim takdir etti?
Siz elinizi taşın altına koyup, kendinize koç dediniz; dalga geçmelere dayandınız; kim fark etti?
Bilimsel çalışma yaptınız? Kim yayınladı? Kim gördü?
Dostlar, biz inanıyoruz ki «LİYAKAT», adaletin ve etiğin temelidir. Fark yaratan koçlar programı sizi görmek için yapıldı. İyiye iyi demek için yapıldı. Hak edeni öne çıkarmak için yapıldı.
Değerli koçlar
Sizi de fark yaratalar koçlar arasında görmek istiyoruz. İnandığınız ve desteklediğiniz bir koç var ise, onu da oyuna davet etmenizi istiyoruz. Ücretsiz olan bu programda, sizden istenen oyuna katılmanız. Bu hayat bir oyunsa, bu perdesini birlikte yazalım."
Ödüllü programa müracaat için www.farkyaratankoclar.com adresiniz kullanabilirsiniz

Değerlerinizi her gün besleyip yaşatabileceğiniz bir ömür sürmenizi dilerim.Post a Comment

Daha yeni Daha eski